Hírek 2009/10
Hírek 2009/10 : Harcos döntetlen

Harcos döntetlen

handball.hu  2010.04.11. 20:13

Hatalmas csata előtt állt a Győri Audi ETO KC: a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén hazai pályán kellett a román Vâlcea ellen minél nagyobb előnyt bebiztosítani. Nem sikerült az előnyszerzés, így nagyon nehéz lesz a jövő heti visszavágó.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
Győri Audi ETO KC
25 (14)
CS Oltchim Rm. Vâlcea
25 (15)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Nordine Lazaar, Laurent Reveret (franciák)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

A Vâlcea szurkolói már a kezdés előtt egy órával bevonultak a kijelölt szektorukba, és hangos szurkolással buzdították a melegítésre érkező kedvenceiket. A hazai szimpatizánsok a jobb állóhelyeket már szintén nagyon hamar elfoglalták, és nem volt kérdés, a mérkőzés kezdetére totális teltház várja majd a csapatokat.

Hornyák kimaradt helyzetével és Puscasu gyors góljával kezdődött a találkozó. Az első percekben mindkét csapat a támadások gyors befejezésére törekedett, ezek győri részről inkább mellémenő lövésekben, míg a másik térfélen Pálingerben végződtek. Kicsit megfontoltabban vezettük ezután a támadásokat, és belső játékosaink mellett a jobbszélen Mraviková szállította a gólokat (12. perc 6-5). A félidő közepétől Ungureanu nevét is gyakrabban skandálhatta a román szurkolótábor, jónéhány lövésbe beleakadt, előbb Kovacsics, majd Amorim bombáit védte ki. Utóbbi játékos a játékrész második felére megtáltosodott, góljai mellett kiállítást és hetest harcolt ki, melyet Görbicz szemtelenül értékesített (26. perc: 13-12), a büntető után nem sokkal pedig lerohanásból volt eredményes. A Manea által kifogásolt győri védekezés nem gördített nagyobb akadályt a beálló útjába, az első félidőben háromszor talált be Pálinger kapujába.

Kapusbravúrok jellemezték a második félidő első perceit. A játékrész első két gólját Puscasu szerezte, a másodikat a rövid oldalon lőtte be Pálinger mellett a kapuba. Az első győri gólra több mint 5 percet kellett várni, ekkor Bradeanu volt eredményes, a hátrányt pedig a 9. percre sikerült ledolgozni (17-17). Ezután 1-2 gólos előnyre tett szert az ETO, a találatokat ebben az időben a szerényebb teljesítményre kapcsoló és irányító posztra került Amorim helyett Spiridon lőtte. Amorim mellett Mravikovának sem ment már a játék, több ziccere is kimaradt. Vérten Orsolyát a félidő közepe táján Konkoly Csaba lecserélte, onnantól Kovacsics játszott a balszélen, gólt is szerzett új pozíciójából. Pálingertől is elmaradtak a bravúrok, ennek is köszönhető, hogy az utolsó 10 percben nagyrészt a román csapatnál volt az előny. A végére azonban sikerült döntetlenre hozni a mérkőzést.

Nehéz dolga lesz a Győr csapatának a visszavágón, igaz többgólos előny esetén sem lehetne nyugodtabban kiutazni Valceába.