Lila álmok helyett valós remények
kezi.hu 2009.11.26. 14:34
Pénteken útra kel Kínába a magyar női válogatott, amely december 5-én kezdi meg szereplését a tornán. Az elutazás előtt Mátéfi Eszter szövetségi kapitányt kérdeztük.
- Lezárult a világbajnoki felkészülés magyarországi része, pénteken nekivág a csapat a hosszú útnak. Milyen érzésekkel csomagol a kapitány?
- Izgulni nincs időm, hiszen a napi munka teljesen leköt, minden energiámmal azon vagyok, hogy a felkészülés hajrája és a világbajnokság jól sikerüljön. Jelen pillanatban a sérültek állapota aggaszt, de remélem, hogy Zácsik Szandra, Kovacsics Anikó, Juhász Gabriella és Vérten Orsi is maximális teljesítményre lesz képes Kínában. 13 mezőnyjátékos tagja a keretnek, ha ebből négyen sérültek, akkor nyilvánvaló, hogy az edzésmunkát is megnehezíti. Igencsak elfáradtak a lányok a felkészülés alatt, de remekül dolgoztak, utazás előtt ezért másfél nap pihenőt kaptak. A csütörtöki napot én is a családommal töltöm, de meglátogatom Békéscsabán a klubcsapatomat is.
- A szövetség elnöksége minimális célként a csoportból való továbbjutást, azaz a legjobb 12 között való szereplést tűzte ki célul. Ön mit vár a csapattól?
- Remélem, mindenki rendelkezésre fog állni, nem akadályoznak minket sérülések. Örülök, hogy a szövetség és a szakma nem fogalmazott meg irreális elvárásokat, hiszen a csapatnak türelemre van szüksége. Ha nem tudnánk továbblépni a középdöntőbe, akkor én is csalódott lennék. Ha ott leszünk a felső ágon, akkor bármi megtörténhet, de természetesen lila álmokat nem érdemes kergetni. Hogy a teljesítményünk mire lesz elég helyezésben, ez nem csak a saját teljesítményünktől, hanem az ellenfelektől, a szerencsénktől is függ. A kedd esti edzés után beszélgettünk arról a csapattal, hogy milyen remek bizonyítási lehetősége lesz mindannyiunk számára a világbajnokság, így természetesen meg akarjuk mutatni, milyen csapat vagyunk.
- Kínában a vb előtt a házigazdákkal és a németekkel is megmérkőzik a válogatott. Mi lehet a célja ezeknek a meccseknek?
- Nívós ellenfelekkel szemben, személyre szabott konkrét feladatokkal tesztelhetjük magunkat, ami rendkívül hasznos lesz, hiszen a Pannon Kupán még az is a feladatunk volt, hogy megtaláljuk a vb-csapatot.
- A vb-t két könnyebbnek ígérkező meccsel kezdi a csapat Tunézia és Chile ellen, majd következik Románia és Norvégia. Előny vagy hátrány a torna elején sorra kerülő két hivatalos „edzőmeccs”?
- A tunéziaiakra oda kell figyelnünk, nehogy meglepetés érjen minket, hiszen több játékosuk is a francia ligában edződik. Chilét a közelmúltban még a magyar ifjúsági válogatott is több mint tíz góllal győzte le, a juniorok pedig közel húsz találattal, tehát ellenük nem szabad, hogy problémánk legyen. Az első két mérkőzés arra mindenképpen megfelelő lesz, hogy teljes mértékben akklimatizálódjunk, belakjuk a csarnokot, vb-meccsrutint szerezzünk, aztán jöhetnek a nehezebb meccsek.
- November 16-án kezdte a felkészülést a csapat, és alighanem december 21-én tér haza. Öt hét együttlét pedagógiailag is kihívás elé állítja a szakmai stábot. Miként lehet csökkenteni a monotóniát?
- Tisztában vagyok vele, milyen egyhangú tud lenni egy edzőtábor, vagy egy világverseny. Éppen ezért már eddig is szerveztünk közös programokat a lazítás jegyében, és a terhelést is el kell osztanunk a lányok között, nem mindenki végzi mindig ugyanazt a munkát. Kínában lesz szabadprogramjuk a lányoknak, amikor kimehetnek, nem kell a hotelben vagy a csarnokban lenniük. Biztos vagyok benne, hogy ez szükséges ahhoz, hogy minél jobban szerepeljünk a vb-n.
A magyar női vb-keret:
Kapusok: Herr Orsolya (Vác), Pastrovics Melinda (Alcoa-Fehérvár), Triffa Ágnes (DVSC-Korvex)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Mondi-Békéscsaba), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-Korvex), Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO)
Iránítók: Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC-RightPhone)
Beállók: Szabó Valéria (DVSC-Korvex), Tóth Katalin (Mondi-Békéscsaba)
Baltálövők: Szekeres Klára (Mondi-Békéscsaba), Tóth Tímea (Vác), Zácsik Szandra (Krim Ljubljana, szlovén)
Balszélsők: Juhász Gabriella (DVSC-Korvex), Vérten Orsolya (Győri Audi ETO)
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
Edző: Marczinka Zoltán
Technikai vezető: Langauf István
Orvos: dr. Bódy Gábor és dr. Király Géza
Fizikoterapeuta: Szikra-Mezey Csaba
Masszőr: Tímár Csaba
Csapatvezető: Szántó András
Csoportbeosztás:
A-csoport (Wuxi): Brazília, Dánia, Franciaország, Kongó, Németország, Svédország
B-csoport (Zsangjiagang): Angola, Ausztrália, Ausztria, Oroszország, Thaiföld, Ukrajna
C-csoport (Suzsu): Chile, Japán, Magyarország, Norvégia, Románia, Tunézia
D-csoport (Csangzsu): Argentína, Elefántcsontpart, Kazahsztán, Kína, Koreai köztársaság, Spanyolország
A csoportok 1-3. helyezettjei jutnak a középdöntőbe, a 4-6. helyezettek az Elnöki kupáért játszanak.
Program (magyar idő szerint):
Csoportmérkőzések:
December 5.:
14:15 Magyarország-Tunézia
December 6.:
10:15 Chile-Magyarország
December 7.:
14:15 Románia-Magyarország
December 9.:
12:15 Magyarország-Norvégia
December 10.:
14:15 Magyarország-Japán
Középdöntő:
December 12.:
A/2.-B/3.
C/2.-D/3.
A/3.-B/1.
C/3.-D/1.
A/1.-B/2.
C/1.-D/2.
December 13.:
B/1.-A/2.
D/1-C/2.
B/3.-A/1.
D/3.-C/1.
B/2.-A/3.
D/2.-C/3.
December 15.:
A/3.-B/3.
C/3.-D/3.
A/2.-B/2.
C/2.-D/2.
A/1.-B/1.
C/1.-D/1.
Az Elnöki kupában a csapatok december 12-14. között játsszák a csoportmérkőzéseket, 15-én pedig a helyosztókat a 23., a 21., a 19., a 17., a 15. és a 13. helyért.
December 17.:
6:30 a 11. helyért
9:00 a 9. helyért
11:30 a 7. helyért
14:00 az 5. helyért
December 18.:
11:30 elődöntő
14:15 elődöntő
December 20.:
9:30 a 3. helyért
12:00 döntő
|